APA Hotel Namba Ekihigashi

Osaka, Japan Flagga - Japan

Faciliteter

  • Flygplats Osaka (KIX): 53.4 km

Hotellbeskrivning

När du bor på APA Hotel Namba Ekihigashi i centrala Osaka är du endast en kort promenad från Sennichimae Doguyasuji shoppinggata och Namba Grand Kagetsu Theater. Detta hotell ligger 0,6 km från Dotonbori och 1,7 km från Tsutenkaku-tornet. Känn dig som hemma i ett av de 380 luftkonditionerade rummen med kylskåp och LCD-tv. Sängen har duntäcken och sängtillbehör av högsta kvalitet. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sennichimae Doguyasuji shoppinggata - 0,1 km
Namba Grand Kagetsu Theater - 0,1 km
Kuromon-marknaden - 0,2 km
Namba Walk Shopping Center - 0,3 km
Nipponbashi - 0,3 km
Namba Parks - 0,4 km
Hozenji-Yokocho Alley - 0,5 km
Dōtombori-arkaden - 0,5 km
Tombori strandpromenad - 0,6 km
Dotonbori - 0,6 km
EDION Arena Osaka - 0,6 km
Doton Plaza - 0,7 km
Osaka Shochikuza - 0,8 km
Dotonbori Glico Sign - 0,8 km
Shinsaibashi-suji shoppinggata - 0,8 km

Närmaste flygplatser är:
Osaka (ITM-Itami) - 17,9 km
Kobe (UKB) - 43,5 km
Osaka (KIX-Kansai Intl.) - 51,8 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat gratis wi-fi och varuautomat. APA Hotel Namba Ekihigashi har en restaurang som serverar gäster underbar mat. Frukostbuffé serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 10.00.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person och natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med uppgifterna i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: JPY 1900–1900 per person (ungefärligt pris)
  • Avgift för parkering utan tak: JPY 2500 per natt
  • Avgift för närliggande parkering: JPY 2000 per per natt (100 meter bort, öppen 07.00 till 23.00)
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior av passen för alla gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...