Residence Le Splendid
Grenoble,
Frankrike
Faciliteter
- Flygplats Genève (GVA): 182 km
Hotellbeskrivning
I Villard-de-Lans ligger Residence Le Splendid i en regionalpark, en 4 minuters promenad från Villard-de-Lans Toboggan Parc Aquatique och 7 minuter från Villard-de-Lans Centre Aqualudique. Detta boende ligger 6,7 km från Golf Correncon-en-Vercors och 7,5 km från Gorges de la Bourne. Känn dig som hemma i ett av de 33 individuellt inredda rummen som har kök med kylskåp och ugn. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 102-centimeters platt-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns mikrovågsugnar, kaffe- och tebryggare och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Villard-de-Lans Toboggan Parc Aquatique - 0,4 km
Villard-de-Lans Centre Aqualudique - 0,6 km
Ludi Parc - 1,6 km
Kärleksbron - 1,9 km
Glovettes skidlift - 3,9 km
Pre des Preys skidlift - 3,9 km
Cote 2000 skidlift - 4 km
Rambins - 6,3 km
Golf Correncon-en-Vercors - 6,7 km
Gorges de la Bourne - 7,5 km
Refuge skidlift - 8,2 km
Combeauvieux skidlift - 8,2 km
Les Lattes skidlift - 8,2 km
La Magie des Automates museum - 9,1 km
Station Autrans-Méaudre en Vercors - 10,6 km
Närmaste flygplatser är:
Grenoble (GNB-Grenoble - Isere) - 67,6 km
Lyon (LYS-Saint-Exupery) - 112,9 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: EUR 400 per vistelse
- Stadsskatt: 1.30 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 18 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för kontinental frukost: EUR 9 per person (ungefärligt pris)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Boendet rengörs av städpersonal.
- Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.
