Villa Lange 2 by Villa Finder

Canggu, Indonesien Flagga - Indonesien

Faciliteter

  • Flygplats Denpasar Bali (DPS): 11.0 km

Hotellbeskrivning

Denna villa ligger i Seminyak (i området Sunset Road), fem minuter med bil från både Eat Street och Seminyak-torget. Denna villa ligger 2,7 km från Seminyak Beach och 3,7 km från Legians strand. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade villan, som har privat pool och smart-tv. Köket är utrustat med ett kylskåp, en ugn och en mikrovågsugn. En digital-tv erbjuder underhållning. Bekvämligheter som ingår är ett separat loungeområde och gratis flaskvatten. Städning sker dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Sunset Point shoppingcenter - 2 km
Eat Street - 2,2 km
Legian Road - 2,3 km
Seminyak Beach - 2,7 km
Vitlöksgränd - 2,9 km
Seminyak-torget - 3 km
Seminyak Village - 3 km
Loppmarknaden - 3,1 km
Double Six Beach - 3,1 km
Legians strand - 3,3 km
Padangs strand - 3,4 km
Siloam Hospitals - 3,7 km
Poppies Lane II - 3,8 km
Templet Petitenget - 3,9 km
Kuta Beach - 3,9 km

Denna villa rekommenderar att du använder flygplatsen Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 10,2 km

Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till utomhuspool, gratis wi-fi och conciergetjänster. I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.
  • Avgift för flygtransfer: IDR 450000 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Spjälsäng (babysäng): IDR 100000.0 per natt
  • Avgift för extrasäng: IDR 250000 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...