The Home
Giza,
Egypten
Faciliteter
- Pool
- Flygplats Kairo (CAI): 50.1 km
Hotellbeskrivning
The Home ligger i 6th of October City (i området Dreamland), en fem minuters bilfärd från både Mall Of Egypt och Dreamland Golf Course. Detta lägenhetshotell ligger 17,8 km från Pyramiderna i Giza och 14,5 km från Grand Egyptian Museum. Känn dig som hemma i ett av de 37 luftkonditionerade rummen. Gratis fast internetanslutning och wi-fi erbjuds. Badrummen har dusch med regndusch. På rummet finns värdeförvaringsskåp och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds endast på vardagar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Mall Of Egypt - 1 km
Dreamland Golf Course - 2 km
Dream Park - 6,5 km
Shoppingcenter Mall of Arabia - 12,8 km
Grand Egyptian Museum - 14,5 km
El Hassana Dome-skyddsområde - 15 km
ZED Park - 16,1 km
Sound and Light Theater - 16,6 km
Cheopspyramiden - 17,1 km
Menkaurepyramiden - 17,2 km
Khafrepyramiden - 17,5 km
Pyramiderna i Giza - 17,8 km
Sfinxen i Giza - 18 km
Museum of Illusions Kairo - 18,5 km
Keopspyramiden - 18,6 km
Närmaste flygplatser är:
Giza (SPX-Sphinx Intl.) - 27,3 km
Kairo (CAI-Cairo Intl.) - 63,1 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: EGP 1000 per boende, per dag
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för extrasäng: EGP 200.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

