Apartment City Harmony

Rijeka, Kroatien Flagga - Kroatien

Faciliteter

Hotellbeskrivning

Denna lägenhet ligger i hjärtat av Rijeka, ett stenkast från både Kroatiska nationalteaterns Ivan Zajc och Korzo. Denna lägenhet ligger 0,1 km från Modello-palatset och 0,5 km från Marie himmelsfärds kyrka. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade lägenheten, som har en ugn och en spishäll i köket. Det finns en privat balkong. En 32-tums platt-tv med digitalkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är skrivbord och ett separat loungeområde. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Kroatiska nationalteaterns Ivan Zajc - 0,1 km
Korzo - 0,2 km
Modello-palatset - 0,2 km
Stadstornet - 0,3 km
Molo Longo-promenaden - 0,3 km
Skomakartorgets fontän - 0,4 km
Rijekas gamla romerska port - 0,4 km
Marie himmelsfärds kyrka - 0,4 km
Rijeka färjehamn - 0,4 km
Saint-Sébastien église - 0,4 km
Rijeka-tunneln - 0,4 km
Stadens monument - 0,5 km
Stendarac - 0,5 km
St Jerome-kyrkan - 0,5 km
Sankt Vitus domkyrka - 0,5 km

Närmaste flygplatser är:
Rijeka (RJK) - 24,7 km
Pula (PUY) - 115,8 km
Zagreb (ZAG) - 169,6 km

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning och värdeskåp.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, HRK 11.30 per person per natt för vuxna. HRK 5.65 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år of age.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, HRK 15.07 per person per natt för vuxna. HRK 7.53 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

Karta

Laddar sökresultatet...