Stella

Votsalákia, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Pool
  • A/C
  • Flygplats Samos (SMI): 33.0 km

Recensioner

| 3,8/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Stella ligger i Samos på stranden, en kvarts promenad från både Tripiti och Votsalakia. Detta lägenhetshotell vid stranden ligger 1,6 km från Koukounára och 2,3 km från Aspres. Känn dig som hemma i ett av de 12 luftkonditionerade rummen som har pentry med stor kyl/frys och spishäll. Rummen har privata inredda balkonger/terrasser. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 28-tums platt-tv med satellitkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Tripiti - 0,6 km
Votsalakia - 1,2 km
Koukounára - 1,7 km
Aspres - 2,4 km
Handaki - 3,4 km
Psili Ammos - 4,3 km
Kaladakia - 7,4 km
Balos strand - 8,3 km
Ag. Nikolaos - 8,4 km
Agiannni-stranden - 13,1 km
Plaka-stranden - 14,4 km
Ioannis-stranden - 15,4 km
Plaka-stranden - 15,7 km
Potamis vattenfall - 15,9 km
Karlovassis folkloristiska museum - 17,2 km

Närmaste flygplatser är:
Samos (SMI-Samos Intl.) - 32,6 km
Ikaria (JIK) - 72,5 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, bagageförvaring och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Gäster kan få tillåtelse att ta med sig husdjur genom att föranmäla detta. Kontaktuppgifter finns i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.

Karta

Laddar sökresultatet...