harry’s home Linz-Urfahr hotel & apartments

Linz, Österrike Flagga - Österrike

Faciliteter

Hotellbeskrivning

I Linz-området Sankt Magdalena ligger harry’s home Linz-Urfahr hotel & apartments, en fem minuters bilfärd från både Pleschinger See och Johannes Kepler-universitetet i Linz. Detta hotell ligger 1,5 km från Donaufloden och 1,8 km från Linz biologiska museum. Känn dig som hemma i ett av de 81 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Med gratis fast internetanslutning och wi-fi håller du dig uppkopplad, medan kabelkanaler står för underhållningen. Privat badrum med badkar/dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Johannes Kepler-universitetet i Linz - 0,9 km
Donaufloden - 1,3 km
Pleschinger See - 1,4 km
Linz biologiska museum - 1,7 km
Swingolf Linz - 2,3 km
Danubeparks - 3,4 km
Rotax MAX Dome - 3,7 km
Brucknerhaus Kongresszentrum - 4,2 km
Ars Electronica Center - 4,3 km
Lentos Kunstmuseum - 4,5 km
Linz högskola för konst och industridesign - 4,6 km
Pöstlingbergbahn - 4,7 km
Zahnmuseum Linz - 4,7 km
Linz Hauptplatz - 4,7 km
Stifter-Haus - 4,8 km

Närmaste flygplatser är:
Linz (LNZ-Hoersching) - 20,5 km
Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 143,2 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, gratis dagstidningar i lobbyn och flerspråkig personal. Parkering (avgift tillkommer) erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll hyrcyklar och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi, en tv i allmänt utrymme och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Harry’s home Linz-Urfahr hotel & apartments har en snackbar/deli där gäster kan köpa nåt gott att äta. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Frukostbuffé serveras på vardagar mellan 06.30 och 10.00 och på helger mellan 07.30 och 11.00 mot en avgift.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.40 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 16 för vuxna och EUR 10 för barn
  • Avgift för parkering under tak: EUR 10 per dag
  • Avgift för husdjur: EUR 15.00 per husdjur per natt
  • Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för extrasäng: EUR 18.0 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • I enlighet med nationell eller lokal lagstiftning kan luftkonditionering vara begränsad till särskilda tider på dygnet mellan 31 oktober och 31 mars.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta

Laddar sökresultatet...