Okeanos Luxury Villas - Resort

Sivota, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

Recensioner

| 4,9/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Okeanos Luxury Villas - Resort ligger i Lefkada nära stranden, ett stenkast från Joniska havet. Denna villa ligger 2,1 km från Egremni-stranden och 5,6 km från Gialos-stranden. Känn dig som hemma i ett av de 6 individuellt inredda rummen som har kök med ugn och spishäll. Sängen har memory foam-madrass och egyptiska bomullslakan. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Städning erbjuds en gång per vistelse. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Joniska havet - 0,1 km
Egremni-stranden - 2,2 km
Gialos-stranden - 5,6 km
Porto Katsikis strand - 9,8 km
Vassiliki strand - 13,4 km
Kap Lefkas fyr - 13,7 km
Vasiliki hamn - 13,8 km
Megáli Pétra - 14,4 km
Agiofili strand - 16,5 km
Kavalikefta Beach - 19,9 km
Aváli - 20,3 km
Gáïdaros - 21,2 km
Kathisma-stranden - 21,8 km
Milos strand - 22,2 km
Amousó - 24,2 km

Närmaste flygplatser är:
Preveza (PVK-Aktion National) - 55,9 km
Aten (ATH-Eleftherios Venizelos) - 416,5 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster och tvättmöjligheter. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här får du tillgång tilll utomhuspool och kan njuta av utsikten från terrassen och trädgården. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Poolen är öppen mellan april och oktober.

Karta

Laddar sökresultatet...