Pyramisa Hotel Apartments Dubai

Dubai, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Pool
  • Restaurang
  • Flygplats Dubai World Central (DWC): 45.6 km
  • Flygplats Dubai (DXB): 27.3 km
  • Flygplats Abu Dhabi (AUH): 122 km

Recensioner

| 4,5/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

I Dubai ligger Pyramisa Hotel Apartments Dubai , en kvarts bilfärd från både Dubai Outlet Mall shoppingcenter och IMG Worlds of Adventure. Detta hotell ligger 14,9 km från Global Village och 15,1 km från Dragon Mart. Känn dig som hemma i ett av de 175 luftkonditionerade rummen med LED-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, hårtorkar och tofflor. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Dubai Outlet Mall shoppingcenter - 4,8 km
Emirates Aviation University - 5,2 km
117Live Arena - 5,7 km
Zayed University - 6,4 km
American University in the Emirates - 6,4 km
S P Jain School of Global Management Dubai - 6,8 km
IMG Worlds of Adventure - 12,8 km
Restless Planet - 13,6 km
Ras Al Khor vilddjursreservat - 14,8 km
Global Village - 14,9 km
Dragon Mart - 15,1 km
Nad al-Sheba Klubb - 15,7 km
Meydan Racecourse - 16,9 km
Dubai Water Canal - 17,1 km
Hamdan Sports Complex - 17,3 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 25 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 47,4 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 44 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och avgiftsfri parkering finns på plats. Här har du tillgång till utomhuspool, gratis wi-fi och conciergetjänster. När du vill äta något på detta hotell, kan du välja mellan deras restaurang och deras kafé.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: AED 200 per boende, per vistelse
  • Stadsskatt: 15.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 15.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 15.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för flygtransfer: AED 250 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 2)
  • Avgift för extrasäng: AED 150.0 per dag

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.

Karta

Laddar sökresultatet...