Bungalows at The Boca Raton

Boca Raton, USA Flagga - USA

Faciliteter

  • Flygplats Fort Lauderdale (FLL): 41.8 km

Recensioner

| 4,7/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Bungalows at The Boca Raton ligger i Boca Raton (i området East Boca Raton), fem minuter med bil från både Mizner Park och Florida Atlantic University. Detta hotell med golfbana ligger 19,8 km från Fort Lauderdale Beach och 12,2 km från Pompano Beach. Känn dig som hemma i ett av de 65 luftkonditionerade rummen som har kök med stor kyl/frys och ugn. Rummen har privata terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en smart-tv med kabelkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns värdeförvaringsskåp, skrivbord och telefon med gratis lokalsamtal. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

South Beach Park - 0,9 km
Mizner Park - 1 km
IPic Theaters - 1,3 km
Ocean Boulevard - 1,3 km
Red Reef Park - 1,4 km
Boca Raton Museum of Art - 1,6 km
South Inlet Park Beach - 2,6 km
Little Palm Family Theatre - 2,9 km
Florida Atlantic University - 3,1 km
Deerfield Beach - 3,9 km
Boca Raton Regional Hospital - 4 km
SunStar Aquatic Services Inc. - 4 km
Spanish River Park - 4,1 km
Spanish River Park Beach - 4,3 km
Deerfield Island Park - 4,6 km

Närmaste flygplatser är:
Boca Raton, FL (BCT) - 7,6 km
Hollywood International Airport (FLL) - 41,6 km
President Donald J. Trump Intl. Airport (DJT) - 43,2 km

Gäster har tillgång till bland annat business-service dygnet runt, expressutcheckning och gratis dagstidningar i lobbyn. Planerar du ett event i Boca Raton? På detta hotell finns det event- och konferensutrymmen på upp till 2415 kvadratmeter, däribland konferenscenter och 45 mötesrum. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Skäm bort dig med ett besök på deras spa, som erbjuder bland annat massage, kroppsbehandlingar och ansiktsbehandlingar. Få lite motion på golfbanan eller varva ned på den privata stranden. Detta hotell har även gratis wi-fi och conciergetjänster. Den kostnadsfria bussen gör det enkelt för dig att ta dig till stranden. Njut av italienska köket på Principessa Ristorante, eller prova något annat. detta hotell har 10 restauranger och ett kafé. Törstig? Släck din törst på någon av boendets 9 barer/lounger eller 2 strandbarer. Komplett frukost serveras dagligen mot en avgift från 07.00 till 11.00. Följande anläggningar är stängda efter årstid varje år från 9 september till 17 september:
  • En av restaurangerna
  • En av poolerna
  • Bar
Detta boende kommer att renoveras mellan 6 april 2026 och 23 december 2026 (slutdatum kan komma att ändras). Följande områden påverkas:
  • Golfbana
Under renoveringens gång gör man allt man kan för att minska oljud och störningar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Deposition: USD 100 per boende, per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för komplett frukost: USD 18–45 för vuxna och USD 9–23 för barn (ungefärligt pris)
  • Avgift för husdjur: USD 125 per boende per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta

Laddar sökresultatet...