Italianway - Sant'Oronzo Apartment

Lecce, Italien Flagga - Italien

Faciliteter

  • Flygplats Brindisi (BDS): 48.4 km

Hotellbeskrivning

Denna lägenhet ligger i Lecce (i området Lecces historiska stadsdel), ett stenkast från både Santa Maria della Grazias kyrka och Lecces romerska amfiteater. Denna lägenhet ligger 0,1 km från Carlo den femtes slott och 0,3 km från Piazza Sant'Oronzo. Slå dig till ro i den här luftkonditionerade lägenheten, som har en stor kyl med frys och en ugn i pentryt. Det finns en privat balkong. En platt-tv med digitalkanaler står för underhållningen, och gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Bekvämligheter som ingår är skrivbord och mikrovågsugn. Du kan också be om att få gratis spjälsäng. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Santa Maria della Grazias kyrka - 0,1 km
Lecces romerska amfiteater - 0,1 km
Piazza Sant'Oronzo - 0,1 km
Carlo den femtes slott - 0,2 km
Chiesa di Santa Chiara - 0,2 km
Piazzetta Sigismondo Castromediano - 0,2 km
Chiesa del Gesù - 0,3 km
Church of the Holy Cross - 0,3 km
Chiesa di Sant'Irene - 0,3 km
Museo Faggiano - 0,3 km
Romerska teatern - 0,3 km
San Matteo-kyrkan - 0,4 km
Sankt Blaise port - 0,4 km
Lecces stadshus - 0,4 km
Museo Diocesano d'Arte Sacra - 0,4 km

Denna lägenhet rekommenderar att du använder flygplatsen Brindisi (BDS-Papola Casale) - 47,1 km

Njut av utsikten från deras terrassen.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 30 april, EUR 1.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 maj till 31 oktober, EUR 2.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för sen incheckning: EUR 15 för incheckning mellan 20.00 och 01.00

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
  • Boendet rengörs av städpersonal.
  • Kontaktfri utcheckning är tillgänglig.

Karta

Laddar sökresultatet...