Nordis Apartments

Svolvær, Norge Flagga - Norge

Faciliteter

  • Flygplats Evenes (EVE): 165 km

Hotellbeskrivning

När du bor på Nordis Apartments i centrala Vagan är du endast en kort promenad från Nordnorsk Kunstnersenter och Lofoten War Memorial Museum. Detta hotell ligger 0,4 km från Lofoten Temagalleri och 2,5 km från Svolværgeita. Känn dig som hemma i ett av de 10 rummen som har pentry med kylskåp och spishäll. Rummen har privata balkonger. Gratis wi-fi ser till att du kan hålla dig uppkopplad, och en 55-tums smart-tv med digitalkanaler erbjuder all underhållning du behöver. På rummet finns separata sittutrymmen och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Nordnorsk Kunstnersenter - 0,1 km
Lofoten War Memorial Museum - 0,3 km
Lofoten Temagalleri - 0,3 km
Lofoten Escape & Adventures - 0,5 km
Svolværgeita - 3,5 km
Lofoten museum - 6,8 km
Espolin galleri - 6,9 km
Lofoten akvarium - 7 km
Lofoten Aktiv AS - 7,9 km
Vågan kyrka - 8,2 km
Skrova färjeterminal - 12,1 km
Skrova-tunneln - 13,1 km
Hattvika-stranden - 14 km
Rorvika - 16,7 km
Henningsvaer bro - 23 km

Närmaste flygplatser är:
Svolvær (SVJ-Helle) - 6 km
Leknes (LKN) - 67,4 km
Stokmarknes (SKN-Skagen) - 64 km

Rekommenderad flygplats för Nordis Apartments är Svolvær (SVJ-Helle).

Gäster har tillgång till bland annat expressutcheckning, bagageförvaring och hiss. Detta hotell har 2 konferensrum för olika typer av möten och events. Njut av utsikten från deras terrassen och dra nytta av deras gratis wi-fi och bankettsal. Nordis Restaurant är deras restaurang med loungebar och utsikt över havet. Du kan även äta gott på deras 2 kaféer.
  • Städning finns tillgänglig mot en tilläggsavgift

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...