Garden Inn

George Town, Malaysia Flagga - Malaysia

Faciliteter

  • Spa
  • •
  • Flygplats Penang (PEN): 18.5 km

Hotellbeskrivning

Mitt i George Town ligger Garden Inn, en knapp fem minuters bilfärd från Leong San Tong Khoo Kongsi och Pinang Peranakan Mansion. Detta hotell med spa ligger 3,6 km från Fort Cornwallis och 7,1 km från Kek Lok Si-templet. Känn dig som hemma i ett av de 53 luftkonditionerade rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Privat badrum med dusch, bidéer och hårtorkar. På rummet finns skrivbord och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Loh guan Lye Specialist Centre - 0,7 km
New World Park - 0,7 km
KOMTAR - 1,1 km
Island Hospital - 1,2 km
Hin Bus Depot Art Centre - 1,2 km
The Top at Komatar - 1,3 km
Wawasan Open University Main Campus - 1,3 km
Pranging shoppingcenter - 1,3 km
1st Avenue Mall - 1,4 km
Kidland Penang - 1,5 km
Pasar Chowrasta - 1,5 km
Gleneagles Penang Medical Centre - 1,6 km
Gurney Drive - 1,6 km
Chit Tiau Lor Ban San - 1,8 km
Georgetown UNESCO:s historiska plats - 1,9 km

Garden Inn rekommenderar att du använder flygplatsen Penang (PEN-Penang Intl.) - 18,5 km

Gäster har tillgång till bland annat dator, kemtvätt/tvättjänster och reception (öppen dygnet runt). Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Koppla av på deras fullständiga spa, där du kan njuta av massage. Boendet har även gratis wi-fi, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och varuautomat.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 2.00 MYR per boende per natt

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för extrasäng: MYR 35 per natt

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta