Lanson Place Winsland, Singapore
Singapore,
Singapore
Faciliteter
- Pool
- Gym
- Flygplats Singapore (SIN): 20.3 km
Hotellbeskrivning
Mitt i Singapore ligger Lanson Place Winsland, Singapore, en knapp fem minuters bilfärd från Singapores nationalmuseum och Chinatown Heritage Center. Detta hotell ligger 3 km från Singapores botaniska trädgårdar och 3,4 km från Esplanade Theatres. Känn dig som hemma i ett av de 109 luftkonditionerade rummen med kylskåp och mikrovågsugn. Gratis fast internetanslutning och wi-fi. Underhållning erbjuds i form av en 43-tums LCD-tv med kabelkanaler. Badrummen har dusch och hårtorkar. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och vattenkokare. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Orchard Road - 0,4 km
Plaza Singapura - 0,5 km
Takashimaya Shopping Centre - 0,7 km
Paragon - 0,7 km
Fort Canning-parken - 0,9 km
Lucky Plaza - 0,9 km
Singapore Management University - 1 km
Singapores nationalmuseum - 1,1 km
Mount Elizabeth medicinska center - 1,1 km
ION Orchard - 1,1 km
Robertson Quay - 1,2 km
Great World - 1,4 km
Bugis Street Shopping District - 1,5 km
Central Fire Station - 1,5 km
Funan Digitalife Mall - 1,6 km
Närmaste flygplatser är:
Singapore (XSP-Seletar) - 16,3 km
Changi Airport (SIN) - 24,1 km
Senai International Airport (JHB) - 68,7 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Deposition: SGD 300 per vistelse
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Avgift för parkering under tak: SGD 10 per dag
- Avgift för husdjur: SGD 30 per husdjur per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
- En del anläggningar kan ha begränsad tillgänglighet. Gäster kan kontakta receptionen för mer information med hjälp av kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

