Adina Apartment Hotel Geneva

Genève, Schweiz Flagga - Schweiz

Faciliteter

  • Bar
  • Gym
  • Spa
  • Flygplats Genève (GVA): 1.3 km
  • Kokvrå
  • Gym/fitness center
  • Hiss
  • Restaurang
  • Spa
  • WiFi
  • Parkering
  • Luftkonditionering
  • Bar

Recensioner

| 4,6/5
Läs recensionerna här

Hotellbeskrivning

Adina Apartment Hotel Geneva ligger i Vernier i affärskvarteren, en tio minuters bilfärd från både CERN och FN:s Europa-högkvarter. Detta lägenhetshotell med spa ligger 4,8 km från Jet d'Eau-fontänen och 1,9 km från Balexert.

Den vänliga personalen i receptionen är behjälpliga vid alla eventuella frågor. Till faciliteterna hör även bagageförvaring, kassaskåp och en drickautomat. Gästerna kan använda sig av wifi-uppkopplingen som finns tillgänglig i de allmänna utrymmena. Lägenhetshotellet tillhandahåller en rad handikappanpassade bekvämligheter. Boendets faciliteter är handikappsanpassade och har en hiss. I affären kan mat köpas. Gästerna kan parkera i garaget eller på parkeringsplatsen. På hotellet erbjuds även barnpassningsservice, en barnvakt, en biluthyrning, rumservice, en väckningstjänst, tvättservice och flygbuss. Aktiva resenärer som vill upptäcka omgivningen med cykel kommer uppskatta cykeluthyrningen. För stöd av affärsverksamheter är en faxapparat disponibel.

För ett behagligt klimat i rummen finns luftkonditionering och centralvärme. Här erbjuds rum med heltäckningsmatta och antingen dubbelsäng, en queensize-säng eller en bäddsoffa. På rummet finns det ett skrivbord. I rummen befinner sig en kokvrå. Härtill kommer en tvättmaskin och en torktumlare. En plattskärmstv och wifi (gratis) innebär att njutning står på schemat. I badrummet finns självklart en dusch. Något särskilt unikt gästerna ett urval av handdukar. Det finns även rullstolsanpassade rum med barriärfritt badrum att tillgå. Hotellet erbjuder familjerum och rökfria rum.

Lägenhetshotellets erbjuder även sportaktiviteter och underhållning. Här finns även möjligheten att varva ned med gym, spa och en bastu.

Den gastronomiska avdelningen består av en restaurang och en bar. Den läckra frukosten som serveras här, ger energi för dagen.

Karta

Laddar sökresultatet...