51 Suanplu Residence

Bangkok, Thailand Flagga - Thailand

Faciliteter

  • Bar

Hotellbeskrivning

51 Suanplu Residence ligger i Bangkok (i området Thon Buri), fem minuter med bil från både ICONSIAM och Chao Praya-floden. Detta hotell ligger 6,5 km från Khaosan Road och 7,4 km från Siam Paragon Mall. Känn dig som hemma i ett av de 25 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabel-tv erbjuder underhållning. Badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns skrivbord och gratis tepåsar/snabbkaffe. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Wongwian Yais marknad - 1,2 km
The Mall Tha Phra - 1,9 km
Chao Praya-floden - 2,6 km
Wat Arun - 2,6 km
ICONSIAM - 3,5 km
Yaowarat Road - 3,6 km
Wat Pho - 3,7 km
Sampeng Market - 3,8 km
Sathorns pir - 3,8 km
River City Shopping Complex - 3,9 km
Grand Palace - 4,3 km
Giant Swing - 4,6 km
Temple of the Emerald Buddha - 4,6 km
Bangkok City Hall - 4,7 km
Khaosan Road - 4,9 km

Närmaste flygplatser är:
Bangkok (DMK-Don Mueang Intl.) - 36,1 km
Suvarnabhumi International Airport (BKK) - 42,7 km

Rekommenderad flygplats för 51 Suanplu Residence är Bangkok (DMK-Don Mueang Intl.).

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, reception (öppen dygnet runt) och flerspråkig personal. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Passa på att dra nytta av bland annat en frisersalong och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. 51 Suanplu Residence har en livsmedelsaffär/närbutik där gäster kan köpa nåt gott att äta. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Kontantdeposition: THB 300 per boende, per vistelse

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Avgift för tidig incheckning: THB 300 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: THB 300 (endast i mån av tillgång)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.

Karta