Vogue| Al Wasl 1 Residence near World Trade Centre

Bur Dubai, Förenade Arabemiraten Flagga - Förenade Arabemiraten

Faciliteter

  • Flygplats Dubai (DXB): 19.1 km

Hotellbeskrivning

Denna lägenhet ligger centralt i Dubai, 3 min med bil från Dubai World Trade Centre och 7 min från Dubai Mall. Denna lägenhet ligger 5,6 km från Dubai Creek och 5,9 km från Burj Khalifa. Skäm bort dig själv och bo i den här individuellt inredda lägenheten, som har privat pool och smart-tv. Köket är utrustat med en stor kyl med frys, en spishäll och en mikrovågsugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och kabelkanaler erbjuder underhållning. Bekvämligheter som ingår är värdeförvaringsskåp och skrivbord. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Zabeel Park - 0,5 km
Dubai Frame - 1 km
Dubai World Trade Centre - 1,4 km
Dubai International Convention and Exhibition Centre - 2,1 km
Al Hudaiba Park - 2,8 km
BurJuman shoppingcenter - 2,9 km
Framtidens museum - 3 km
Boulevard at Emirates Towers - 3,1 km
American Hospital Dubai - 3,5 km
Jumeirah Beach Road - 3,5 km
Al Nasr Leisureland - 3,9 km
Iranska Moskén - 3,9 km
Jumeirah-moskén - 4,3 km
Al Seef - 4,4 km
Jumaira Plaza - 4,6 km

Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 9,8 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 36,1 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 59,7 km

Gäster har tillgång till bland annat reception (öppen dygnet runt) och hiss. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Här kan du koppla av i en av 2 utomhuspooler, och du har även tillgång till ett fitnesscenter. Boendet har även ett picknickområde och kolgrillar.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt
  • Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Djur och assistanshundar är ej tillåtna.
  • Gäster får tillgång till rummen med mobilnyckel.
  • Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.

Karta

Laddar sökresultatet...