Jood Hotel Apartment
Deira,
Förenade Arabemiraten
Faciliteter
- Flygplats Dubai (DXB): 15.8 km
Hotellbeskrivning
Jood Hotel Apartment ligger i Dubai (i området Deira), fem minuter med bil från både City Centre Deira och Dubai Creek. Denna lägenhet ligger 11,6 km från Dubai Mall och 11,8 km från Burj Khalifa. Känn dig som hemma i ett av de 110 luftkonditionerade rummen som har kök med kylskåp och ugn. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och satellit-tv erbjuder underhållning. På rummet finns telefon, värdeförvaringsskåp och mikrovågsugnar. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Deira klocktorn - 0,8 km
Al Ghurair Centre - 1 km
Fiskrondellen - 1,5 km
Deira Twin Towers shoppingcenter - 1,6 km
City Centre Deira - 1,8 km
Naif Souq - 2,4 km
Kryddsouken - 2,8 km
Deira kryddsouq - 3 km
Guldmarknaden - 3 km
Heritage House - 3,2 km
Textilsouk - 3,8 km
Stora moskén - 3,8 km
The Dubai Heritage Village - 4 km
Dubai Museum - 4 km
Meena Bazaar - 4,1 km
Närmaste flygplatser är:
Dubai (DXB-Dubai Intl.) - 6,1 km
Sharjah (SHJ-Sharjah Intl.) - 30,3 km
Dubai (DWC-Al Maktoum Intl.) - 67,3 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Kontantdeposition: AED 100 per boende, per dag
- Stadsskatt: 10.00 AED per boende per natt Staden föreskriver en turismavgift som debiteras på boendet. Avgiften är AED 10.00 för det första sovrummet per natt och ökar med AED 10.00 per natt för varje extra sovrum.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Tidig incheckning är tillgänglig mot en avgift (i mån av tillgänglighet)
- Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Poolen är tillgänglig mellan 09.00 och 18.00.

