Pili Pili House

Jambiani, Tanzania Flagga - Tanzania

Faciliteter

  • Flygplats Zanzibar (ZNZ): 54.8 km

Hotellbeskrivning

Pili Pili House ligger i Jambiani på stranden, en 1 minuters bilfärd från Jambiani Beach och 8 minuter från Paje Beach. Detta fritidshus vid stranden ligger 2,7 km från Swahili Cave och 3,1 km från Kite Centre Zanzibar. Känn dig som hemma i ett av de 6 rummen med minibarer. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med dusch, regndusch och hårtorkar. På rummet finns gratis flaskvatten och fläktar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Jambiani Beach - 0,3 km
Kuza Cave - 1,1 km
Swahili Cave - 2,4 km
Kite Centre Zanzibar - 3,1 km
Paje Beach - 4,2 km
Maalum Cave Pool - 4,6 km
Bwejuu Beach - 7,5 km
Dongwe Beach - 13,6 km
Makunduchi Beach - 14,7 km
Pingwe Beach - 18,2 km
Jozani Chwaka Bay National Park - 19,5 km
Jozani Forest National Park Mangrove Walk - 20,2 km
Michamvi Kae Beach - 22,2 km
Mtende Beach - 22,3 km
Kizimkazimoskén - 25,1 km

Den största flygplatsen i närheten är Zanzibar (ZNZ-Zanzibar Intl.) - 54,7 km

Gäster har tillgång till bland annat kemtvätt/tvättjänster, flerspråkig personal och bagageförvaring. Gäster erbjuds flygtransfer tur/retur mot en avgift (tillgänglig dygnet runt), och begränsad parkering finns på plats. Här kan du koppla av i en av 10 utomhuspooler, och du har även tillgång till hyrcyklar. Boendet har även gratis wi-fi och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Pili Pili House har en restaurang där gästerna kan avnjuta en utsökt måltid. Man kan även köpa nåt på deras snackbar/deli. Här erbjuds en gratis kontinental frukost dagligen mellan 08.00 och 11.00. Boendet är stängt mellan 24 november 2025 och 31 juli 2027.
  • Avgift för flygtransfer: USD 40 per fordon (enkel resa)

Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.

Karta

Laddar sökresultatet...