Cosmos Tergui Club
Monastir,
Tunisien
Faciliteter
- Pool
- Restaurang
- Bar
- Flygplats Monastir (MIR): 35.9 km
Hotellbeskrivning
I Chott Mariem hittar du Cosmos Tergui Club en tio minuters bilfärd från El Kantaouis golfbana och Karting Hergla. Detta hotell vid stranden ligger 8,6 km från Mall of Sousse och 9,2 km från Acqua Palace vattenpark. Känn dig som hemma i ett av de 295 luftkonditionerade rummen med platt-tv. Kabel-tv erbjuder underhållning. Privat badrum med dusch, regndusch och gratis toalettartiklar. På rummet finns telefon, skrivbord och uppbäddningsservice. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Mall of Sousse - 8,6 km
El Kantaouis golfbana - 9,1 km
Acqua Palace vattenpark - 9,2 km
Karting Hergla - 9,6 km
Port El Kantaoui-hamnen - 9,9 km
Hannibal Park - 10,2 km
Plage de Port El Kantaoui - 10,2 km
Acqua Palace - 10,2 km
Zinebledi - 10,3 km
Stora moskén - 13,9 km
Medinat Alzahra-parken - 14 km
Sousse strand - 18 km
Boujaffar-stranden - 18 km
Casino Veneziano - 18,1 km
Sousse Corniche - 18,5 km
Närmaste flygplatser är:
Enfidha (NBE) - 29 km
Monastir (MIR-Habib Bourguiba Intl.) - 35,8 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Undantag kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: 2.38 EUR per person per natt i upp till 10 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Det kan finnas lokala lagar som gör att ogifta gäster inte kan dela rum. Det är gästernas ansvar att kunna uppvisa äktenskapsbevis om så krävs av boendet.
- Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 17.00.
- Förhandsbokningar krävs för massage och spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att kontakta detta hotell innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Endast registrerade gäster är tillåtna på boendets rum.
