Casa Solotti
Sardinien,
Italien
Faciliteter
- Bar
- Flygplats Cagliari (CAG): 194 km
Hotellbeskrivning
I Nuoro hittar du Casa Solotti en 1 minuters bilfärd från Monte Ortobene och 6 minuter från Madonna della Solitudine-kyrkan. Detta bed and breakfast ligger 5,7 km från Museo Deleddiano och 5,9 km från San Carlo Borromeo-kyrkan. Känn dig som hemma i ett av de 3 rummen. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. Badrum med dusch, regndusch och bidéer. På rummet finns vattenkokare och bärbara fläktar. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Monte Ortobene - 0,1 km
Madonna della Solitudine-kyrkan - 3,7 km
Museo Deleddiano - 4,3 km
San Carlo Borromeo-kyrkan - 4,3 km
Piazza Sebastiano Satta - 4,5 km
Nationalarkeologiska museet Giorgio Asproni - 4,6 km
Santa Maria della Neve-katedralen - 4,6 km
MAN Museo d'Arte della Provincia di Nuoro - 4,7 km
Museo Ciusa - 4,7 km
ExMè - 4,9 km
Museo della Vita e delle Tradizioni Popolari Sarde - 6,6 km
Nuraghe Tanca Manna - 8,3 km
Cantina Gostolai - 14,2 km
San Lussorio-kyrkan - 15,5 km
Su Gologone - 22,6 km
Den största flygplatsen i närheten är Olbia (OLB-Costa Smeralda) - 100 km
Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Boendet har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, ett picknickområde och utomhusgrill. Släck törsten med din favoritdrink i boendets bar. Här erbjuds en gratis frukost med lokala rätter dagligen mellan 08.00 och 09.30.- Spjälsäng (babysäng): EUR 5.0 per dag
Det är möjligt att listan ovan inte är fullständig, samt att avgifter och depositioner inte inkluderar skatt. Observera att dessa kan komma att ändras.
- Alla gäster, även barn, måste vara närvarande vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
