Villa Angelos in Ionian Islands
Káto Kateleiós,
Grekland
Faciliteter
- Flygplats Kefalonia (EFL): 27.4 km
Hotellbeskrivning
I Kefalonia hittar du denna villa en kvarts promenad från Kato Kateleios strand och Kateliosstranden. Denna villa ligger 0,1 km från Joniska havet och 0,9 km från Agia Varvara Katelios Beach. Känn dig som hemma i den luftkonditionerade villan, som har kylskåp och mikrovågsugn. En satellit-tv erbjuder underhållning. Badrummet har badkar eller dusch.Bekvämligheter som ingår är kaffe- och tebryggare och tvättmaskin. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Joniska havet - 0,1 km
Kato Kateleios strand - 0,8 km
Kateliosstranden - 0,9 km
Agia Varvara Katelios Beach - 0,9 km
Kato Kateleios hamn - 1,2 km
Moúnta - 4 km
Skala-stranden - 7,4 km
Arkaiska templet i Skala - 9,6 km
Limni Tzanata - 10,8 km
Mykensk grav - 13 km
Kato Lagadi strand - 14 km
Potisti vattenfall - 14,9 km
Cronidis strand - 14,9 km
Limenia Beach - 15,3 km
Central Square strand - 15,5 km
Närmaste flygplatser är:
Argostolion (EFL-Kefalonia Island Intl.) - 28 km
Zakynthos (ZTH-Zakynthos Intl.) - 97,4 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- En obligatorisk städavgift ingår i boendets hyra.
