Villas Crete

Hersonissos, Grekland Flagga - Grekland

Faciliteter

  • Flygplats Kreta Heraklion (HER): 26.9 km

Hotellbeskrivning

Villas Crete ligger i Chersonissos, 3 min med bil från Star Beach Water Park och 10 min från Stalis strand. Denna villa i lyxstil ligger 2,1 km från Aquaworld Aquarium och 2,2 km från Sarakino. Känn dig som hemma i ett av de 3 luftkonditionerade rummen med privata pooler och smart-tv. Rummen har privata inredda terrasser. Kök utrustat med stor kyl/frys, ugn och spishäll. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad, och en platt-tv och dvd-spelare erbjuder all underhållning du behöver. Privat badrum med badkar och dusch, bubbelbadkar och regndusch. Avstånd avrundas till närmsta decimal.

Star Beach Water Park - 1,5 km
Aquaworld Aquarium - 1,9 km
Lychnostatis - 2 km
Sarakino - 2,1 km
Hersonissos hamn - 2,4 km
S:t Paraskevi-kyrkan - 2,5 km
Creta Maris mässa - 3,2 km
Labyrintparken - 4,8 km
Stalis strand - 5 km
Acqua Plus Water Park - 5,1 km
Kretas golfklubb - 5,9 km
Malia-stranden - 8,2 km
Maliapalatset - 10,4 km
Potamos Beach - 10,5 km
Ekklisia Agios Konstantinos - 10,7 km

Villas Crete rekommenderar att du använder flygplatsen Heraklion (HER-Nikos Kazantzakis) - 23,4 km

Gäster har tillgång till bland annat expressincheckning, expressutcheckning och kemtvätt/tvättjänster. Avgiftsfri parkering erbjuds på plats. Njut av utsikten från deras terrassen och trädgården, och dra nytta av deras gratis wi-fi. Denna villa har även hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, ett picknickområde och utomhusgrill.

Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.

Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.

  • Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.

Karta

Laddar sökresultatet...