Evgenias sea view apartments
Parga,
Grekland
Faciliteter
- Flygplats Preveza (PVK): 65.8 km
Hotellbeskrivning
Evgenias sea view apartments ligger i Parga, en tio minuters promenad från både Paragaea olivoljemuseum och Joniska havet. Denna lägenhet i lyxstil ligger 1,2 km från Erimokastro - Venizianische Burg och 1,2 km från Parga slott. Känn dig som hemma i ett av de 5 luftkonditionerade rummen som har kök med stor kyl/frys och spishäll. Rummen har privata inredda balkonger/terrasser. Gratis wi-fi gör att du kan hålla dig uppkopplad. På rummet finns skrivbord och separata sittutrymmen. Städning erbjuds dagligen. Avstånd avrundas till närmsta decimal.
Paragaea olivoljemuseum - 0,4 km
Joniska havet - 0,8 km
Kryonéri Beach - 0,9 km
Erimokastro - Venizianische Burg - 1,1 km
Parga slott - 1,1 km
Kryoneri strand - 1,3 km
Valtos strand - 1,4 km
Anthousas vattenfall - 3,1 km
Lichnos Beach - 4,7 km
Anthousa-slottet - 5,1 km
Spartíla - 6,3 km
Ágios Sóstis - 7,2 km
Agios Giannakis strand - 9,8 km
Sarakiniko strand - 10,5 km
Kalodikis våtmarker - 14,1 km
Du kommer att ombes att betala följande avgifter på boendet – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 0.50 per boende per natt.
- Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.00 per boende per natt.
- Depositionen ska betalas via banköverföring inom 24 timmar efter bokning.
Vi har listat alla tilläggsavgifter som boendet har upplyst oss om.
- Kontanttransaktioner på boendet kan inte överstiga EUR 500, på grund av statliga bestämmelser. Du kan få mer information genom att kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
- Kontaktfri incheckning och kontaktfri utcheckning är tillgängliga.
